کدام یک از بانکهای حاضر در بورس بیشترین سود را داد

17 مرداد 93 21:17نویسنده : حسین دانش

 
اکثر بانکی های بورس مجامع را برگزار و تکلیف تقسیم سود نقدی میان سهامداران را مشخص کرده اند. بررسی آماری ۱۷بانک فعال در بورس نشان داد که ۵بانک بیشتر از سایرین در سال مالی ۹۲ سود برای هر سهم ساخته اند.

رتبه بندی بانکهای بورسی از لحاظ سودآوری

به گزارش بنکر، در این بررسی 5بانکی که بیشترین سود را میان سهامداران تقسیم کرده اند نیز مشخص شدند. در جدول زیر، بانک های بورسی، سود محقق شده هر سهم در پایان سال مالی و سود نقدی آنها مشخص شده است.
بر این اساس بانک سینا بیشترین سود را در میان بانک ها پیش بینی کرده بود که و توانست بیشترین سود را نیز میان سهامداران تقسیم کند و از این حیث در رتبه اول قرار گرفت. بانک پارسیان با تحقق مبلغ 622ریال سود برای هرسهم دومین بانکی بود که بیشترین سود را برای هر سهم در نظر گرفت و در نهایت مبلغ 250ریال آن را میان سهامداران تقسیم کرد. بررسی آماری نشان داد که بانک پاسارگاد با تحقق مبلغ 522ریال، بانک اقتصاد نوین با تحقق مبلغ 477ریال و بانک انصار با تحقق مبلغ 442ریال در رده های بعدی قرار گرفتند. در میان بانکی های بورس، پست بانک با 98ریال، کمترین سود را برای هر سهم سال مالی 92 لحاظ کرد. اما بانک آینده نیز با 10ریال سودنقدی، اران کمترین سود را میان سهامداران تقسیم کرد.
لازم به اشاره است، بانک ایران زمین برای سال های مالی 90، 91 و 92 مبلغ 100 ریال سود نقدی تقسیم کرده همچنین بانک سرمایه نیز برای سال های مالی 91 و 92 میلغ 350ریال سود نقدی تقسیم کرده است.برچسب ها: بیشترین سود بانکی ، مقایسه سود بانکها ، کدام بانک بیشترین سود را میدهد ، بهترین بانک کدام است ، بهترین بانک بورس ، سهام کدام بانک را بخریم ، بهترین سهام بانک در بورس ،
آخرین ویرایش: 17 مرداد 93 21:30

 
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.

 
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic